Super elektrikas

Prieš liesdami bet kokį neizoliuotą kabelį visada patikrinkite ar juo neatiteka srovė ir įsitikinkite, kad jis tinkamai izoliuotas.

Šiame puslapyje pateikiama bendra informacija buitiniam elektrikui. Mūsų atliekamų darbų kainas rasite ČIA (skaityti).

Elektros instaliacija privačiame name ar bute paprastai gali atlikti ir apdailininkai ar pats savininkas. Į rozetes (antrines grandines) 2,5 mm2, į apšvietimą 1,5 mm2 kabelis, silpnos srovės ir internetas pagal pageidavimą. Laidus montuoti taip, kad netrukdytų ir būtų kuo mažesnė pažeidimo tikimybė vykdant kitus, ypač nenumatytus, darbus. Jungikliai ~ 0,9m aukštyje arba kaip patogiau, rozetės – pagal baldus. Kiekvienam prietaisui po atskirą automatą, san. mazgus, lauką, garažą, katilinę per nuotėkio relę. Apsaugos nuo viršsrovių – privalumas. Įvadas, kaip visada, kuo galingesnis ir kuo daugiau fazių, tik, greičiausiai, iki 25mm2. Kaip ir viskas.

Bet, kaip tame anekdote, yra niuansų. Juos nebūtinai žino arba ignoruoja“meistrai“. Juo labiau apdailininkai. Kas turi rankas nebūtinai draugauja su galva arba turi per mažai praktikos. Inžinerinių tinklų montavime geriau galvos neturėti ar vaidinti kvailą, nes praktiškai visas būsimas problemas sukuria užsakovas ar projektuotojas – naudingiau jam jas ir palikti. Perdarymai labai brangūs, ir susitaikykite – Jūs už juos sumokėsite pilną kainą, o greičiau ir didesnę.

Jei jau ryžotės daryti instaliaciją patys ar bent jau ruošiatės statyti namą įsivertinkite poreikius kartu su projektuotoju bei inžinieriumi. Visi mes turime specifinių žinių ir tie keli bokalai alaus bei keli šimtai eurų investiciją visada atsiperka. Dar rekomenduočiau google.com paieškoti paveikslėlių su rekomendacijomis atstumams – lietuvių gamintojai yra paruošę tikrai išsamią informaciją.


Ir pabaigai šmaikšti nuotrauka kaip nereiktų vedžioti laidų, nors ieškant priimtino sprendimo kitu klausimu taip atlikęs instaliaciją telefonu sakė, kad chaltūrų nedaro.